Meble

Szafka nocna nieodłącznym elementem każdej sypialni

Sypialnia stanowi nieodłączny element każdego domu i mieszkania. Z tego też powodu wybór akcesoriów do tego pomieszczenia jest tak ważny. Wśród nich na uwagę zasługuje szafka nocna. To w niej trzymane są książki, czasopisma, odtwarzacze muzyki oraz wszystkie inne przedmioty, które chce się mieć pod ręką tuż przed snem. Projektowana jest ona najczęściej z wysokiej jakości drewna, elementów metalowych, płyt MDF.

Szafki nocne do nowoczesnych przestrzeni

Funkcjonalna szafka nocna ma na wyposażeniu najczęściej kilka szufladek. Są one stosunkowo pojemne i głębokie, można w nich pomieścić wiele przedmiotów. Wyróżniają się ładnym akcentem kolorystycznym i niebanalnym wzornictwem. Obecnie dominują w w modzie barwy szarości, brązu i czerni. Produkowane są one często z bardzo różnych kompozytów, które wpływają bezpośrednio na trwałość danego mebla. Co ciekawe, w procesie produkcji stosowany jest również często rattan, który jest bardzo modny w obecnych trendach dekoratorskich. Materiał ten przypomina plecionkę, świetnie pasuje do stylu industrialnego oraz boho. Znajduje on też zastosowanie w rustykalnym nurcie.

Akcesoria meblowe o funkcji dekoracyjnej i użytkowej

stolik nocny

W zależności od typu szafki nocnej, można wyróżnić te, które wyposażone są w kółka. Pomagają one w łatwym transporcie mebla z jednego w drugie miejsce. Co ważne, gumowe kółka nie brudzą podłogi ani jej nie niszczą. Dużą popularnością cieszą się także meble, które nie posiadają kółek tylko proste stelaże, na których osadzone są nogi. Najczęściej meble te są:

  • użyteczne i kompaktowe,
  • lakierowane farbą,
  • zabezpieczane przed eksploatacją,
  • zabezpieczane przed odbarwieniem.

Są one bardzo kompaktowe i nie zajmują dużo miejsca. Pełnią one funkcję użytkową jak i również dekoracyjną. Stanowią one doskonałą ozdobę każdej sypialni. Dodatkowo, mogą one stanowić stojak do lampy. Można na nich umieścić efektowną lampkę, która będzie dawała ładne, ciepłe światło.

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze szafki do sypialni?

Wyżej wymienione akcesoria do sypialni mogą posiadać uchwyty w postaci kółek lub prostokątów. Ułatwiają one otwieranie oraz zamykanie szafek. Największą popularnością cieszą się szafki, które posiadają klasyczny, prostokątny lub kwadratowy kształt. Natomiast osoby lubiące bardziej ekstrawaganckie meble, mogą decydować się na wybór szafek okrągłych lub owalnych, gdyż takie również można spotkać.