Meble

Stolik kawowy — nowoczesne trendy i wskazówki dotyczące wyboru

Jeśli wyobrażasz sobie salon, pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl jest kanapa, następnie szafki na książki lub naczynia i telewizor. Oczywiście, żaden salon nie może obejść się bez stolika kawowego. Wydawać by się mogło, że nie ma na nią krytycznej potrzeby, ale z drugiej strony jest to niezbędny element pomieszczenia.

Nowoczesne trendy w projektowaniu stolików kawowych

Moda, podobnie jak technologia, nie stoi w miejscu. W dzisiejszych czasach istnieje wiele trendów, które przyciągają ludzi. Jakie zatem stoliki kawowe są popularne w tym sezonie? Zobacz ofertę SFMeble oraz sprawdź najważniejsze punkty danej specyfikacji.

  • Przyjazne dla środowiska. Coraz bardziej popularny staje się trend ochrony środowiska przed materiałami i śmieciami wytworzonymi przez człowieka. Znajduje to odzwierciedlenie również w przemyśle meblarskim. Ludzie bardziej cenią produkty wykonane z naturalnych materiałów, które można łatwo przekształcić w coś innego. Stoliki kawowe rattanowe, warianty wykonane z naturalnego drewna bez malowania są szeroko rozpowszechnione.
  • Nietypowe rozwiązania kolorystyczne. Style pop artu i inne sugerują łączenie niepasujących do siebie elementów. Nierzadko dziś możemy znaleźć stoły z jasnymi paskami, kółkami, kolorowymi plamami, chaotycznymi rozwodami itp.
  • Indywidualność. Cenione są funkcjonalne modele stolików kawowych opracowane przez samych właścicieli lub z indywidualnym projektem. Pasują do wystroju, nadają przestrzeni przemyślany charakter.

Dziś wszystko, co wygląda inaczej, jest popularne. Masa firm oferuje indywidualne rozwiązania, możliwość wyboru określonej kolorystyki, stworzenie stołu na wymiar itp. Takie meble będą najwygodniejsze dla zapracowanej osoby, pozwolą zrelaksować się w domu i cieszyć się wypoczynkiem.

Cechy wyboru stolika kawowego

Aby nawet tak niewielki element wystroju jak stolik kawowy cieszył i stał się istotną częścią wnętrza, należy zwrócić uwagę na zasady jego doboru:

  • Wstępnie określ lokalizację, gdzie chcesz umieścić nowe meble. Pomyśl o niezbędnych wymiarach i stylu stolika kawowego. Klasyczne parametry wahają się od 120 centymetrów długości i 60 centymetrów szerokości. Wysokość może wynosić około 40-50 centymetrów.
  • Upewnij się, że blat stolika kawowego nie znajduje się poniżej sofy lub foteli. W takim przypadku nie będzie wygodnie z niego korzystać.
  • Warto wziąć pod uwagę styl, w jakim urządzone jest pomieszczenie. Do minimalizmu wystarczy stolik kawowy w odcieniach czerni, brązu, bieli lub beżu, klasyczny lub okrągły. Dla krzykliwych projektów można wybrać wariant z zakręconymi drewnianymi nogami, nadrukami na tapicerce lub jaskrawymi kolorami powierzchni z tworzywa sztucznego.
  • Jeśli pokój jest przestronny, można kupić duży stolik kawowy wykonany z drewna lub z kamiennym blatem. Do małego pokoju z dużą ilością mebli lub do mieszkania typu studio jest odpowiedni stolik kawowy transformator.