Meble

Na co zwracać uwagę przy zakupie szafki RTV?

Wybór szafki RTV nie zawsze należy do najłatwiejszych. Wielu osobom wydaje się, że to zwykły mebelek, który ma tylko na celu podtrzymanie telewizora i choć jest to prawda, to jednak taki mebel może mieć większe zastosowanie. Czym kierować się przy wyborze szafki RTV pod telewizor? Czy wybór szafki należy do łatwych? By poznać odpowiedzi na te pytania, zapraszamy do lektury naszego artykułu.

Wymiary

Jest to bardzo ważny czynnik. Nie chodzi tylko o to, by kupić mebel, który będzie mieścić się w pokoju czy salonie, lecz trzeba zaznaczyć, że wygodne oglądanie telewizora odbywa się na wysokości około 60 cm. Oglądający nie musi wtedy błądzić oczami i spędzanie czasu w takiej formie jest całkiem przyjemne. 

Nie można zapomnieć o tym, że kupując szafkę trzeba kierować się rozmiarem telewizora i czy szafka będzie odpowiednia na taki sprzęt. Przy zakupie szafki trzeba dodać 10 cm szerokości, tak by telewizor nie wystawał znacznie poza nią. Nowoczesne telewizory są bardzo lekkie i czasem wystarczy lekkie szturchnięcie, by go strącić i na pewno warto unikać takiej sytuacji. Na uwadze trzeba mieć to, że powinna być przestrzeń pomiędzy ścianą a telewizorem powinna zostać zachowana, by nie doszło jego przegrzania, co sprawi, że może dojść do awarii.

Przeznaczenie szafki

Głównym przeznaczeniem szafki RTV jest wygodne ustawienie telewizora, jednak producenci takich szafek oddają wiele mebli, które mają większa funkcjonalność niż oglądanie telewizji. Pewnie każdy z nas pamięta stare szafki, które służyły za szafki RTV, a pod spodem miały wiele półek, w których chowało się ubrania, bieliznę, czy też inne przedmioty. Dziś wygląda to trochę inaczej, bo potrzeby klientów się zmieniły, a szczególnie polskie rodziny posiadają więcej pieniędzy i często też można zobaczyć efektowne szklane stoliki, na których stoją telewizory. 

szafka rtv

Producenci produkują nadal drewniane szafki RTV, które są bardzo estetyczne i w dodatku parę półek, które są do niej dołączone mogą służyć jako przechowalnia na jakieś przedmioty, czy pozostałe sprzęty elektroniczne. Trzeba też powiedzieć, że duże drewniane meble RTV pozwalają na zakrycie gniazdek i całego okablowania, o ile posiadają przepust, jednak wykonanie go zajmuje dosłownie kilka minut. Ponadto można taki mebel dosunąć do ściany i obok telewizora postawić kwiatki czy też inne urządzenia.