Meble

Meble ogrodowe – co wybrać?

Ogród przydomowy to zarówno ozdoba posesji, jak i miejsce odpoczynku lub pracy. Urządzanie takiego obszaru to często nie lada wyzwanie. Musi być funkcjonalne i wygodne, a także posiadać walory estetyczne i cieszyć oko użytkowników. Ładne rośliny to nie wszystko. Najtrudniejszym zadaniem jest z pewnością wybór odpowiednich mebli ogrodowych. Jakie meble najlepiej się sprawdzą? Które tworzywo będzie najlepsze?

Jakie meble do ogrodu?

Wybór mebli ogrodowych zależy przede wszystkim od tego, jaką przestrzenią dana osoba czy rodzina dysponuje i do czego właściwie to miejsce będzie wykorzystywane. Inaczej urządza się ogród, który ma pełnić jedynie funkcje ozdobne, a inaczej praktyczne miejsce do odpoczynku lub pracy. Warto też wziąć pod uwagę posiadanie dzieci. Młodsi użytkownicy ogrodu mają inne potrzeby. 

Miejsce na relaks, kawę…i pracę

Jeśli przydomowy ogród ma być azylem i wygodnym miejscem do odpoczynku lub pracy z laptopem, to warto zaopatrzyć się w podstawowy zestaw mebli. Do takiego zestawu można zaliczyć stół lub mały stolik, krzesła lub fotele oraz wygodną sofę. Meble ogrodowe muszą być przede wszystkim dopasowane do potrzeb użytkownika. Osoba pracująca z laptopem w ogrodzie będzie potrzebowała stołu o odpowiedniej wysokości i wygodnego krzesła lub fotela. Dzięki temu długie godziny spędzone przy pracy będą komfortowe i przyjemne. Jeśli ogród ma być jedynie miejscem do spotkań towarzyskich, rozmów i delektowania się kawą, wtedy warto postawić na wygodną sofę ogrodową z dużymi poduszkami oraz mniejszy stolik kawowy. 

Ogród do zabawy dla dzieci 

Meble ogrodowe

W przypadku rodziny z dziećmi aranżacja ogrodu będzie wyglądała z pewnością nieco inaczej. Tutaj sprawdzi się porządny stół i stabilne krzesła to wspólnego posiłku, oraz coś, co zapewni dzieciom atrakcję. Meble ogrodowe, które przypadną do gustu najmłodszym to między innymi:

  • huśtawki
  • hamaki
  • wiszące fotele
  • bujane krzesła 

Meble ogrodowe – tworzywo 

Tworzywo, z jakiego wykonane są meble ogrodowe to bardzo istotny aspekt, który będzie wpływał na ich trwałość i praktyczność. Obecnie dostępne są meble drewniane, metalowe, plastikowe, a nawet wiklinowe. Najbardziej stabilne i trwałe są te wykonane z drewna oraz metalu. Jednak w przypadku tych drugich trzeba uważać, aby nie zardzewiały od deszczu. Wybór materiału zależy również od tego, w jakim stylu urządza się ogród. Wiklinowe krzesła czy fotele będą bardziej stylowe i wkomponują się w naturalne otoczenie, a do tego są lekkie, dlatego łatwo można je przenosić. Przy wyborze mebli ogrodowych trzeba zwrócić uwagę na wszystkie aspekty, dzięki temu będzie to miejsce praktyczne i wygodne.