Meble

Jakie fotele ogrodowe są trendy?

Posiadanie ogrodu, skrawka zieleni przy domu czy mieszkaniu to dla wielu osób doskonała okazja do spędzania wolnego czasu. W tej przestrzeni doskonale się wypoczywa, dlatego fotel ogrodowy jest zwykle podstawowym elementem wyposażenia w ogródku. To w nim można wygodnie usiąść po skończonych pracach, wypić kawę czy poczytać książkę. Może być także częścią zestawu wypoczynkowego, w którym przyjmie się wielu gości czy urządzi rodzinne biesiadowanie. Które fotele ogrodowe są warte uwagi?

Designerski fotel – wygoda i ozdoba ogrodu

Pielęgnacja ogrodu jest świetną formą rekreacji, dlatego dbając o wyjątkowy wygląd ogrodu, nie powinno się zaburzać jego estetyki niepasującymi meblami. Wiele foteli ogrodowych ma niebanalny projekt, łączący w sobie walory użytkowe i estetyczne. Dobry design będzie dodatkową ozdobą. Współczesny fotel ogrodowy może być wykonany niema z każdego materiału nadającego się do użytkowania na zewnątrz, na przykład:

  • odpowiednio zabezpieczonego metalu,
  • drewna różnego gatunku,
  • tworzyw sztucznych, w tym technorattanu,
  • rattanu,
  • bambusu,
  • odpowiednio zaimpregnowanych tkanin.

Oczywiście materiały te bardzo często są łączone, by fotel ogrodowy nie tylko wyglądał doskonale, ale także zapewniał optymalny komfort.

Komfort wypoczynku przede wszystkim

Fotele ogrodowe

Jeżeli nowy fotel ogrodowy ma być meblem służącym głównie do relaksu, musi zostać wybrany pod kątem zapewnianej wygody. Wbrew pozorom nawet zaskakujące formy foteli do ogrodu mogą być wygodne, niekoniecznie posiadając grube poduszki i kompletne oparcia czy podnóżki. Ergonomiczne nowoczesne konstrukcje są wyjątkowo eleganckie, a zarazem bardzo wygodne i przyćmiewają zapewnianym komfortem dobrze znane regulowane leżaki ogrodowe z grubymi materacami. Wśród nowoczesnych foteli ogrodowych można również znaleźć takie, których oparcie czy podłokietniki można dopasować do indywidualnych wymagań, tworząc mebel skrojony do potrzeb.

Idealne fotele ogrodowe do małych przestrzeni

Choć fotel ogrodowy kojarzy się raczej z większym meblem, bez obaw można postawić go również w mniejszej strefie ogrodowego wypoczynku. Wybrane modele są składane, by ułatwić ich przechowywanie. Dodatkowo niemal wszystkie meble ogrodowe zostały odpowiednio zabezpieczone przed czynnikami atmosferycznymi, by również w niepogodę mogły stać na zewnątrz. Wiele foteli ogrodowych stylistyką wpisuje się w różne trendy, dlatego może być z powodzeniem używana także wewnątrz pomieszczeń.