Meble

Jak wybrać komfortowe fotele do salonu czy biura?

Każdego dnia wiele czasu spędzamy siedząc, co ma bardzo duży wpływ na nasz kręgosłup. Warto więc zainwestować w wygodny i funkcjonalny rodzaj siedziska, który będzie idealny do relaksu po całym dniu pracy.

Dobrze dopasowany fotel będzie gwarancją udanego wypoczynku. Dlatego przy jego zakupie nie możemy brać pod uwagę wyłącznie wyglądu i estetyki. Decydując się na fotele z wygodnymi oparciami, miękkimi siedziskami i z podłokietnikami, bez problemu będziemy mogli komfortowo siedzieć w jednym miejscu nawet kilka godzin.

Co jest najważniejsze przy wyborze foteli do wypoczynku?

Pierwszym i najważniejszym czynnikiem, na który musimy zwrócić uwagę podczas poszukiwań odpowiedniego fotela, jest jego ergonomiczność. Oznacza to, że musi mieć:

  • wygodne siedzisko,
  • odpowiedni zagłówek,
  • kąt nachylenia oparcia
  • oraz podłokietniki.
fotele do pokoju

Jeśli chodzi o wymiary to najlepiej, gdy siedzisko ma szerokość i głębokość około 40 cm. Natomiast materiał wykonania powinien umożliwiać zagłębienie się osoby siedzącej w fotelu na około 3 cm. Do takiego mebla można także zastosować podnóżek, który daje jeszcze większy komfort użytkowania i odpoczynku dla nóg.

Który fotel do salonu zamówić?

Piękne i duże fotele w salonie służą przede wszystkim do odpoczywania, ale również stają się elementem dekoracyjnym wnętrza. Warto więc wziąć również pod uwagę aspekt wizualny, aby dopasować model do reszty elementów lub zamówić taki, który będzie całkowicie odróżniał się kształtem lub kolorem.

W ofercie firm meblarskich znajdują się fotele standardowe oraz rozkładane. Modne są produkty wykonane ze skóry, które nadają pomieszczeniu luksusu. Ciekawym rozwiązaniem jest także projekt bujany, pozwalający uciąć sobie drzemkę albo pokołysać się podczas słuchania muzyki.

W jakie fotele zainwestować do biura?

Każdy przedsiębiorca zatrudniający pracowników wykonujących codziennie kilka godzin przy biurku, powinien zainwestować w jak najlepsze fotele biurowe. Powinny być one ergonomiczne i umożliwiające regulację, aby człowiek mógł samodzielnie dopasować wymiary do własnego ciała.

Niezależnie od tego, czy poszukujemy fotele do dużego domu, małego mieszkania czy biura to zawsze możemy skorzystać z pomocy pracownika, który doradzi jaki model będzie odpowiedni w naszym przypadku. W niektórych sytuacjach bardzo pomocnym rozwiązaniem może być zamówienie foteli na wymiar.