Dekoracje

Jak dobrać lustro do danego wnętrza?

Lustro to stylowy dodatek w każdym domu, który spotykany jest nie tylko w łazience. Chętnie sięgamy po ten produkt także w przedpokoju, salonie, czy sypialni, ciesząc się ciekawym designem i podkreśleniem charakteru wnętrza. Jakie lustro wybrać? Czym cechuje się łazienkowe lustro? O czym pamiętać podczas zakupu?

Modne czarne lustro

Okazuje się, że w ostatnim czasie królują na rynku lustra z czarną ramą. Wiele zależy od naszych preferencji, natomiast do wyboru mamy cienką oprawę lub szeroką, pokaźną ramę. W efekcie uzyskamy nietuzinkowy design, który przyciągnie uwagę. Kolor czarny pasuje do wiele aranżacji wnętrz. Wiszące lustro z taką ramą stanowić będzie podkreślenie minimalizmu, szyku i nowoczesnej elegancji. Industrialny charakter dodamy za pomocą ramy wykonanej z czarnej blachy. 

Lustro do łazienki

Przestrzeń łazienkowa to miejsce, w jakim nie może zabraknąć lustra. Nie musimy stawiać na nudne rozwiązania, gdyż producenci oferują coraz ciekawsze opcje i nietuzinkowe oprawy. Spektakularne modele luster są wykonywane z lakierowanej proszkowo blachy stalowej lub z materiałów imitujących drewno. Ten surowiec rzadko pojawia się w łazience, jednak z pewnością podkreśli całe wnętrze. Pamiętajmy o tym, aby drewnianych opraw nie umieszczać w małych wnętrzach bez okien. 

lustro


Uniwersalne lustro stojące

Na uznanie zasługują też stojące lustra, które cieszą się coraz większą popularnością. Osadzone na stelażu lustra nie tylko wyjątkowo się zaprezentują, lecz także pozwolą przejrzeć się przed wyjściem. Plusem jest wygoda takiego rozwiązania – kąt nachylenia lustra można dowolnie regulować, co zmaksymalizuje nasz komfort. W tym przypadku dominują zazwyczaj proste modele, jakie umieszczane są na minimalistycznym, drewnianym stelażu w kolorze białym. Taki dodatek dopasuje się do reszty wyposażenia wnętrza, jednocześnie nie wyrywając się na pierwszy plan. Stojące lustro sprawdzi się w jasnych sypialniach, jak też w pokojach dziecięcych.

Lustro  to gustowny dodatek w każdym domu, który może podkreślić charakter pomieszczenia.