Meble

Hokery: krzesła wyjątkowe i nie tylko do baru!

Hoker jest zamerykanizowaną wersją krzesła, które często możemy spotkać w barze. Trzeba jednak podkreślić, że hoker nie musi służyć wyłącznie do aranżacji lokali gastronomicznych, chociaż to tam zazwyczaj najlepiej spełnia swoją funkcję. Solidny i odpowiednio wyprofilowany hoker z powodzeniem odnajdzie się w domowej kuchni czy jadalni. Ilość modeli jest naprawdę duża: od hokerów pokrytych ekoskórą, przez drewniane i metalowe, aż po tapicerowane. Jak wybrać odpowiedni? Odpowiedź znajduje się poniżej!

Czym są hokery?

Hokery muszą być wytrzymałe, dlatego są tworzone z wysokiej jakości materiałów. Stają się wtedy niepodatne na częstą i intensywną eksploatację czy zniszczenia mechaniczne. Hokery mają bardzo często nóżki chromowane, ale zdarzają się inne warianty, natomiast oparcie często można regulować, chociaż spotyka się hokery bez regulacji, najczęściej w przestrzeni mieszkalnej czy domowej.

Meble te często łączą nowoczesne z tradycyjnym i zdobywają dużą popularność nie tylko w barach i restauracjach. Mogą być ekstrawaganckie i kolorowe albo stonowane i nieco bardziej uniwersalne, o kształtach regularnych lub niestandardowych, dzięki czemu są tak oryginalne. Ich styl może być chłodny lub luksusowy. Wszystko zależy od tego, którą przestrzeń będzie się nimi wypełniać.

Z regulowanym czy stałym oparciem?

Hokery

To częsty problem przy wyborze hokerów. Jeśli zna się wysokość stołu, do którego kupiony zostanie hoker, nie trzeba kupować krzesła z regulowanym oparciem i podnóżkiem, chociaż takie rozwiązanie nada wnętrzu jadalni bądź kuchni nowoczesnego charakteru. Oparcie, którego nie można regulować, to z kolei rozwiązanie, które bardziej sprawdza się w salonie czy części dziennej jadalni.

Ozdobne czy klasyczne?

Oparcie w formie ornamentu czy zwyczajne tapicerowane? Dla ludzi, którzy nie boją się niecodziennych rozwiązań, to pierwsza opcja wyda się bardziej atrakcyjną. Druga zaś to rozwiązanie nieco bardziej klasyczne i uniwersalne, ale nie mniej piękne i funkcjonalne. Nóżki takiego hokera mogą być wykonane z drewna bądź metalu, więc wystarczy dobrać odpowiedni typ, by nowoczesne lub tradycyjne wnętrze zostało w harmonijny sposób dopełnione tym rodzajem krzesła. Hokery są polecane wszystkim miłośnikom nowoczesnych rozwiązań, które potrafią współgrać z tradycyjnymi elementami salonu, kuchni czy jadalni.